Clubs: click on a club name to see club information and player results:


  Team: Division 1 Team: Division 2 Team: Division 3 Team: Division 4 Team: Division 5 Team: Team Eliminating Cup Team: Conder-Winnall Cup (Handicap) Team: Hursley Shield (Division 2 and 3 Knockout) Team: Hursley Shield (Team Elim Plate ) Open Singles Open Doubles Junior Singles (Under 15) Junior Singles (Under 18) Junior Singles (Under 13) Junior Singles (Under 11 ? Primary Schools) Sandpaper Bat Veterans Singles Handicap Singles Colin Sly Cup (Giantkillers) Owen Booker Cup (Highest Average) Arthur Richards Cup (Outstanding Achievement) Division 2 Singles (and Intermediate) Division 3 Singles Division 4 Singles Womens Singles Mens Doubles Mens Singles Mixed Doubles Ladies Division Mixed Division
2018 Kings A
beat
IBM A
Medstead A
beat
Swanmore A
Five Tees C
beat
IBM B
    Kings A
beat
IBM A
Medstead A
beat
Five Tees C
Medstead A
beat
IBM B
  Ed Slot (Kings)
beat
Paul May (IBM)
Ed Slot (Kings) & Cameron Brealey (Kings)
beat
Barry Ross (Kings) & John McBeath (Kings)
Blake Sanderson (South Wonston)
beat
Ethan Cheung (South Wonston)
Jared Schaller (South Wonston)
beat
Dom Goddard (South Wonston)
    Jill Wilson (Kings)
beat
Andy Prince
Andrew Bawden (Medstead)
beat
Cameron Brealey (Kings)
Barry Ross (Kings)
beat
Ed Slot (Kings)
Martyn Davey (South Wonston) Andrew Bawden (Medstead) Allan Bransgrove (Kings) Andrew Bawden (Medstead)
beat
Kevin Muldowney (Swanmore)
Barry Dobson (Hursley)
beat
Iliya Dimitrov (IBM)
             
2017 IBM A
beat
Kings A
Kings B
beat
Swanmore A
South Wonston D
beat
Kings C
    IBM A
beat
IBM B
Five Tees A
beat
Hursley
Medstead
beat
Kings C
  Ed Slot (IBM)
beat
John McBeath (Kings)
Ed Slot (IBM) & Cameron Brealey (Kings)
beat
Paul May (IBM) & John McBeath (Kings)
Ed Robertson (South Wonston)
beat
Dom Goddard (South Wonston)
Jared Schaller (South Wonston)
beat
Hugo Gregan (Five Tees)
Blake Sanderson (South Wonston)
beat
Harry Birch (South Wonston)
  Paddy Shephard (South Wonston)
beat
Cameron Brealey
Paul May (IBM)
beat
Cameron Brealey (Kings)
Blake Sanderson (South Wonston)
beat
Morgan Smith (South Wonston)
Dave Sansome (Swanmore) Tim Kimber (South Wonston) Cliff Chevis (Winnall) Kevin Muldowney (Swanmore)
beat
Glenn Phur (Medstead)
Chris Westbrook (Five Tees)
beat
Tony Gregan (Five Tees)
             
2016 IBM A
beat
Kings A
Five Tees B
beat
South Wonston B
Hursley
beat
Swanmore B
    IBM A
beat
Kings A
Kings A
beat
Kings C
Five Tees B
beat
Swanmore A
  Ed Slot (IBM)
beat
Paul May (IBM)
Ed Slot (IBM) & Cameron Brealey (Kings)
beat
Paul May (IBM) & Patrick Garlick (Kings)
Jared Schaller (South Wonston)
beat
Ed Robertson (South Wonston)
Jared Schaller (South Wonston)
beat
Harry Gavins (South Wonston)
  Blake Sanderson (St Bede)
beat
Harry Birch (St Bede)
Paddy Shephard (South Wonston)
beat
Martin Goldstein
Paul May (IBM)
beat
Cameron Brealey (Kings)
Patrick Garlick (Kings)
beat
Barry Dobson (Hursley)
Allan Bransgrove (Kings) Julian Walton (IBM) Jill Wilson (Kings) Antony Moore (Swanmore)
beat
Geoff Pavey (Swanmore)
Barry Dobson (Hursley)
beat
Martin Healey (IBM)
             
2015 IBM B
beat
IBM A
Kings C
beat
Castle A
      IBM B
beat
Kings A
Five Tees B
beat
Kings B
Hursley
beat
Kings D
  Ben Cawston (South Wonston)
beat
Panjun Li (IBM)
Barry Ross (Kings) & Chris Sabourin (Kings)
beat
Andy Prince (Kings) & Paul May (IBM)
Jared Schaller (South Wonston)
beat
Ollie Kierans (South Wonston)
  Sacha Groom (South Wonston)
beat
Will Rollitt (South Wonston)
Will Nye (Harestock)
beat
Jasper Sandys-Winsch (Western)
Panjun Li (IBM)
beat
Paddy Shephard
Paddy Shephard (South Wonston)
beat
Steve Buckmaster (IBM)
Steve Lawson (South Wonston)
beat
Cameron Brealey (Kings)
Rob Chapman (South Wonston) Julian Walton (IBM) Paddy Shephard (South Wonston) Barry Dobson (Hursley)
beat
Phil Weatherill (South Wonston)
               
2014 IBM B
beat
IBM A
South Wonston B
beat
South Wonston D
      IBM B
beat
Hursley A
Kings A
beat
Kings B
Five Tees B
beat
Kings C
  Ed Slot (IBM)
beat
Brian Hayes (Castle)
Cameron Brealey (Kings) & Brian Hayes (Castle)
beat
Paddy Shephard & Morgan Smith (South Wonston)
Ollie Kierans (South Wonston)
beat
Archie Hillier (South Wonston)
  Theo Maclean (South Wonston)
beat
Rohan Sunar (South Wonston)
Doug Scalley (South Wonston)
beat
Caleb Peppiat (South Wonston)
  Paddy Shephard (South Wonston)
beat
Keith Dickenson (IBM)
Barry Ross (Kings)
beat
Brian Hayes (Castle)
Mike Richardson (Five Tees) Paddy Shephard (South Wonston) Adrian Reeves (Kings) Jill Wilson (Kings)
beat
Steve Coltman (Swanmore)
               
2013 IBM A
beat
IBM B
Castle B
beat
Kings D
      IBM A
beat
IBM B
Five Tees A
beat
Hursley A
Castle B
beat
South Wonston C
  Ed Slot (Kings)
beat
Sanga Quamina (Kings)
Morgan Smith & Ben Cawston (South Wonston)
beat
Ed Slot & Ross Lingard (Kings)
  Morgan Smith (South Wonston)
beat
Isaac Tallack (South Wonston)
    Paddy Shephard (South Wonston)
beat
Malcolm Davis (Hursley)
Ed Slot (Kings)
beat
Morgan Smith (South Wonston)
Terry Russell (Owslebury) Barry Dobson (Castle) Martin Healey (IBM) Malcolm Davis (Hursley)
beat
Pete Humphry (Castle)
               
2012 IBM A
beat
IBM B
Kings C
beat
Kings B
      IBM A
beat
IBM C
IBM C
beat
Hursley A
South Wonston C
beat
Kings B
  Julian Walton (IBM)
beat
Dave Menzel (IBM)
Dave Menzel & Nick Webb (IBM)
beat
Julian Walton (IBM) & Matt Byers (IBM)
  Morgan Smith (South Wonston)
beat
Matt Byers (IBM)
    Nick Webb (IBM)
beat
Paul May (IBM)
Ross Lingard (Kings)
beat
Adrian Reeves (Kings)
Ryan Johnson (South Wonston) Julian Walton (IBM) Paul Martin (Kings) Ross Lingard (Kings)
beat
Adrian Reeves (Kings)
               
2011 IBM A
beat
IBM C
Castle A
beat
Castle B
      IBM A
beat
Kings C
IBM C
beat
Castle B
  Kings B
beat
Swanmore B
Julian Walton (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
Julian Walton & Orawan Cleary (IBM)
beat
Andy Creighton & Steve Buckmaster (IBM)
  Ross Lingard (Kings)
beat
Reuben Grimshaw (South Wonston)
    Keith Charbit-Middleton (IBM)
beat
Barry Dobson (Castle)
Matt Byers (IBM)
beat
Steve Buckmaster (IBM)
Dave Sansome (Swanmore) Keith Charbit-Middleton (IBM) David Binns (South Wonston) Ross Lingard (Kings)
beat
Allan Bransgrove (Castle)
               
2010 IBM A
beat
Hursley A
IBM B
beat
South Wonston A
IBM B
beat
Five Tees A
Kings B
beat
Castle B
  Hursley A
beat
Hursley C
IBM B
beat
South Wonston A
  Hursley F
beat
Castle B
Julian Walton (IBM)
beat
Chris Prince (IBM)
Julian Walton (IBM) & Nick Webb (IBM)
beat
Paul May & Steve Robinson (Hursley)
  Matt Byers (IBM)       Paul May (Hursley)
beat
Andy Prince (Hursley)
Jenny Dobson (Hursley)
beat
Barry Dobson (Hursley)
Terry Russell (Owslebury) Roy Bright (Kings) Martin Goldstein (Hursley) Sasi Anandraj (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
Raj Basak (IBM)
beat
Glenn Phur (Castle)
         
2009 Hursley A
beat
IBM A
Hursley C
beat
Hursley B
Swanmore A
beat
Hursley B
Hursley F
beat
South Wonston C
  IBM A
beat
Hursley B
IBM A
beat
Hursley D
  Hursley D
beat
Kings A
Christos Hannides (Hursley)
beat
Dave Menzel (IBM)
Glenn Wilshere (Hursley) & Christos Hannides (Hursley)
beat
Paul May (Hursley) & Steve Robinson (IBM)
  Lewis Creighton
beat
Ed Slot
      Paul May (Hursley)
beat
Steve Robinson (IBM)
Ed Slot (Kings)
beat
Chris Prince (IBM)
  Christos Hannides (Hursley) + Martyn Isherwood (IBM) Nigel Lodder (IBM) Andy Prince (Hursley)
beat
Ed Slot (Kings)
Barry Dobson (Hursley)
beat
Allan Bransgrove (Castle)
             
2008 Hursley B
beat
IBM A
IBM B
beat
Hursley A
Hursley E
beat
South Wonston B
Hursley G
beat
Kings A
Hursley G
beat
IBM D
Hursley B
beat
Hursley A
Hursley A
beat
Hursley D
  Kings A
beat
IBM C
Glenn Wilshere (Hursley)
beat
Christos Hannides (Hursley)
Christos Hannides (Hursley) & Glenn Wilshere (Hursley)
beat
Steve Robinson (IBM) & Nigel Lodder (Hursley)
  Lewis Creighton
beat
Chrissie Slot
      Steve Robinson (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
Steve Robinson (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
  Christos Hannides (Hursley) Martin Healey (IBM) Steve Robinson (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
Barry Dobson (Hursley)
beat
Martin Goldstein (Hursley)
             
2007 Winnall A
beat
Five Tees A
Hursley E
beat
Five Tees B
IBM C
beat
Swanmore
    Five Tees A
beat
Hursley E
Five Tees B
beat
Castle
  IBM C
beat
Swanmore
Garth Kinlocke (Winnall)
beat
Ruihao Zhang
Garth Kinlocke (Winnall) & Ruihao Zhang
beat
Julian Walton (IBM) & Don Child (IBM)
  Garth Kinlocke (Winnall)
beat
Ruihao Zhang
      Gary Longland (Five Tees)
beat
Steve Robinson (IBM)
Ed Slot (Kings)
beat
Mark Knowles (Hursley)
  Paul May (Hursley) Roy Bright (Kings) Paul May (Hursley)
beat
Mark Knowles (Hursley)
Geoff Pavey (Swanmore)
beat
Antony Moore (Swanmore)
             
2006 Five Tees A
beat
IBM A
Hursley D
beat
South Wonston A
Owslebury
beat
IBM C
    Five Tees A
beat
Hursley A
Five Tees B
beat
Five Tees A
  IBM C
beat
Owslebury
Garth Kinlocke (Winnall)
beat
Steve White (Five Tees)
Stuart Williams & Steve White (Five Tees)
beat
Nigel Lodder & Steve Robinson (Hursley)
  Garth Kinlocke (Winnall)
beat
Hideo Ogawa
      Steve Robinson (Hursley)
beat
PaulMay (Hursley)
Martyn Reeves (Hursley)
beat
John Vinnell (South Wonston)
  Stuart Williams (Five Tees) Antony Moore (Swanmore) Martyn Reeves (Hursley)
beat
John Vinnell (South Wonston)
               
2005 Five Tees A
beat
IBM A
Hursley E
beat
Castle A
Castle B
beat
South Wonston B
    Five Tees A
beat
Hursley A
South Wonston B
beat
IBM B
  Hursley F
beat
IBM D
Stuart Williams (Five Tees)
beat
Gary Longland (Five Tees)
Chris Prince (IBM) & Dave Menzel (IBM)
beat
Stuart Williams (Five Tees) & Garth Kinlocke (Winnall)
  Garth Kinlocke (Winnall)
beat
Francis Armitage (South Wonston)
      Gary Longland (Five Tees)
beat
Steve White (Five Tees)
Chris Prince (IBM)
beat
Andy Prince (Hursley)
  Stuart Williams (Five Tees) Adrian Reeves (Kings) + Mick Bryant (Kings) + Louise Rowland Kathy Ridgard (Castle)
beat
Paul Martin (Hursley)
Martin Goldstein (Hursley)
beat
Reg White (Castle)
             
2004 Five Tees A
beat
IBM A
Hursley C
beat
Five Tees B
IBM D
beat
South Wonston A
    Five Tees A
beat
Worthy Down A
Five Tees B
beat
IBM A
  Hursley E
beat
IBM D
Gary Longland (Five Tees)
beat
Alex Garlick (Winnall)
Gary Longland & Steve White (Five Tees)
beat
Nigel Lodder & Steve Robinson (Hursley)
  Martyn Reeves (Hursley)
beat
Jenny Dobson (Hursley)
      Keith Charbit-Middleton (IBM)
beat
Gary Longland (Five Tees)
Shoyeb Memon (IBM)
beat
John Stubbs
  Gary Longland (Five Tees)   Paul May (Hursley)
beat
Keith Hewitt (Hursley)
Richard Dyble (South Wonston)
beat
David Binns (South Wonston)
             
2003 Five Tees A
beat
IBM A
Hursley E
beat
Winnall A
Hursley F
beat
Five Tees D
    Five Tees A
beat
Worthy Down A
Five Tees B
beat
IBM A
  Hursley E
beat
IBM D
Steve White (Five Tees)
beat
Chris Prince (IBM)
Steve White & Gary Longland (Five Tees)
beat
Clive Hacker (St Cross) & Dave Menzel (IBM)
  Alex Garlick (Winnall)
beat
John McBeath (Five Tees)
      Neil Adams (IBM)
beat
Gary Longland (Five Tees)
Alex Garlick (Winnall)
beat
Chris Prince (IBM)
  Gary Longland (Five Tees) Martin Woolf (Serco) Alex Garlick (Winnall)
beat
Andy Prince (Hursley)
Martin Goldstein (Hursley)
beat
Richard Dyble (South Wonston)
           
2002 Five Tees A
beat
St Cross
Worthy Down A
beat
Swanmore
Hursley D
beat
Winnall
    Five Tees A
beat
IBM A
Five Tees B
beat
IBM A
  Winnall
beat
Serco
Chris Wilshere (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
Tony Nixon (St Cross) & Steve Robinson (IBM)
beat
Neil Adams (IBM) & Keith Charbit-Middleton (IBM)
  Glenn Wilshere (Five Tees)
beat
Jenny Dobson (Hursley)
      Chris Wilshere (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
Steve White (Five Tees)
beat
Steve Robinson (IBM)
  Barry Dobson (Hursley) Paul Bettin (Worthy Down) & Mick Bryant (Winnall) Keith Hewitt (Hursley)
beat
Hilary Greig (Worthy Down)
Martin Goldstein (Hursley)
beat
Barry Dobson (Hursley)
             
2001 Five Tees A
beat
IBM A
Five Tees B
beat
Hursley C
Serco B
beat
Hursley D
    Five Tees A
beat
St Cross
IBM A
beat
Five Tees B
  Worthy Down A
beat
Hursley D
Gary Longland (Five Tees)
beat
Chris Prince (IBM)
Gary Longland & Steve White (Five Tees)
beat
Tony Nixon & Bernie Roberts (St Cross)
  Emma Dobson (Hursley)
beat
Glenn Wilshere
      Gary Longland (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
Steve White (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
  Chris Wilshere (FiveTees) Adrian Reeves (Hursley) Anne Longland (Five Tees)
beat
Barry Dobson (Hursley)
Mark Kinlocke (Winnall)
beat
John Bonney (Castle)
             
2000 Five Tees A
beat
St Cross
Castle A
beat
IBM B
IBM C
beat
Five Tees C
    Five Tees A
beat
IBM A
St Cross
beat
Castle B
  Wyvern
beat
Winnall B
Chris Wilshere (Five Tees)
beat
Gary Longland (Five Tees)
Gary Longland & Chris Wilshere (Five Tees)
beat
Keith Charbit-Middleton & Steve Robinson (IBM)
  Glenn Wilshere
beat
Martyn Reeves (Hursley)
      Chris Wilshere (Five Tees)
beat
Keith Charbit-Middleton (IBM)
Paul Martin (Hursley)
beat
Anne Longland (Five Tees)
  Gary Longland & Chris Wilshere (Five Tees) Dobson Family Neil Adams (IBM)
beat
Anne Longland (Five Tees)
Paul Martin (Hursley)
beat
Martin Healey (IBM)
             
1999 St Cross
beat
Five Tees A
Bishops Waltham B
beat
Swanmore
Wyvern
beat
South Wonston A
    St Cross
beat
IBM C
Hursley A
beat
Wyvern
  Bishops Waltham B
beat
Worthy Down B
Gary Longland (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
Nigel Lodder & Paul Day (St Cross)
beat
Steve Robinson & Don Child (IBM)
  Emma Dobson (Wyvern)
beat
Glenn Wilshere
      Tony Nixon (St Cross)
beat
Clive Hacker (Worthy Down)
Gary Longland (Five Tees)
beat
Mark Kinlocke (Winnall)
  Colin Campbell (Pirelli)   Dave Stephens (St Cross)
beat
Antony Moore (Swanmore)
Barry Dobson (Wyvern)
beat
Martin Woolf (Serco)
             
1998 Five Tees A
beat
St Cross
Civil Service A
beat
Pirelli B
IBM C
beat
Serco B
    Five Tees A
beat
St Cross
Hursley B
beat
Southern Water A
  Swanmore
beat
Hursley C
Nigel Lodder (St Cross)
beat
Paul Day (St Cross)
Nigel Lodder & Paul Day (St Cross)
beat
Kevin Muldowney & Keith Charbit-Middleton (Bishops Waltham)
          Gary Longland (Five Tees)
beat
Paul Day (St Cross)
Daniel Smith (South Wonston)
beat
Paul Nelson (South Wonston)
  Graham Lynch (Pirelli) Kevin Muldowney (Bishops Waltham) Terry Penniall (Swanmore)
beat
Antony Moore (Swanmore)
Barry Dobson (Wyvern)
beat
Ian Fursey (Wyvern)
             
1997 Five Tees A Castle A Pirelli C     Five Tees A
beat
Bishops Waltham A
Bishops Waltham A   Hursley D Graham Carter (IBM) Paul Day & Nigel Lodder (St Cross)           Nigel Lodder (St Cross) Andy Barrow (Barclays)   J Butcher (Civil Service) Dennis Thomson (South Wonston) Dick Bunn (Swanmore) Mike Meszaros (IBM)              
1996 Worthy Down A Southern Water B Hursley E     Vikings
beat
Hursley B
Castle A   Five Tees B Nigel Lodder (Vikings) Nigel Lodder & Paul Day (Vikings)           Tony Nixon (Worthy Down) Ian Saxby (Worthy Down)   Graham Carter (IBM) Paul Young (Worthy Down) Steve King (Hursley) Rob Chapman (Worthy Down)              
1995 Five Tees A Five Tees B IBM B     Five Tees A
beat
Bishops Waltham A
Southern Water B   Barclays Christos Hannides (IBM) Nigel Lodder & Paul Day (Vikings)           Geoff Brown (Worthy Down) R Pike (Hursley)   Derek Tulk (Concord)   Roy Bright (St Cross) Martin Healey (IBM)
beat
Rob Chapman (Worthy Down)
             
1994 Maund McLeonards A Worthy Down B Five Tees B     Maund McLeonards A
beat
Five Tees A
Hursley C   Worthy Down B Christos Hannides (Maund McLeonards) Christos Hannides & Chris Prince (Maund McLeonards)           Geoff Brown (St Cross) Paul Day (St Cross)   John Roberts (Five Tees) Tony Nixon (St Cross) Steve Robinson (Worthy Down) Dave Westbrook (Five Tees)              
1993 St Cross B Worthy Down A Castle B     St Cross A
beat
St Cross B
Worthy Down A   King Georges A Christos Hannides (Maund McLeonards) Nigel Lodder & Paul Day (St Cross)           Tony Nixon (St Cross) Paul Bettin (Worthy Down)   Christos Hannides (Maund McLeonards) Ian Saxby (Worthy Down) Dave Stephens (St Cross) Steve Robinson (Worthy Down)              
1992 Olivers Battery Bishops Waltham B Five Tees     St Cross A
beat
Maund McLeonards A
King Georges B   Five Tees               Tony Nixon (St Cross) Ron Wilshere   Dave Fox (Five Tees) Des Hall (St Georges) Amanda Westwood (IBM) Dave Fox (Five Tees)     Nigel Lodder & Paul Day (St Cross) hard      
1991 St Cross A Southern Water A Wyvern A     St Cross A
beat
St Cross B
IBM A   Hursley D       Paul Elliott (Lido)       Tony Nixon (St Cross) Paul Day (St Cross)   Bob Brett (Southern Water) Wyvern Ian Davis (Hursley) A Liddle (Barclays)     Tony Nixon & Geoff Brown (St Cross) Christos Hannides (Maund McLeonards)      
1990 St Cross A Maund McLeonards Wessex RHA     St Cross A
beat
Castle A
Worthy Down B   King Georges A       Mark Giles (IBM)       Tony Nixon (St Cross) R Reeves (Pirelli)   Christos Hannides (Maund McLeonards) Kevin Muldowney (Bishops Waltham) Ian Davis (Hursley) Paul Martin (Wessex RHA)   K Bull (Southern Water) Tony Catt & Don Child (IBM) Tony Catt (IBM) C Butcher & K Bull (Southern Water)    
1989 St Cross A Bishops Waltham A Pirelli B     St Cross A
beat
St Cross B
St Cross C   King Georges B       Ryan Reeves (Pirelli)       Tony Nixon (St Cross ) John Pryor (Wessex RHA)   R Pointer (Bishops Waltham) Martin Healey (IBM) Kevin Muldowney (Bishops Waltham) Ian Christie (Worthy Down)     Nigel Lodder & Bernie Roberts (St Cross) Tony Nixon (St Cross ) Ian Saxby & Kathy Ridgard (Worthy Down)    
1988 St Cross A Swanmore Southern Water A     St Cross A
beat
Hursley A
Southern Water A   Bishops Waltham A       Paul Elliott       Eddy Milsom (St Cross) Louis Conlon (Worthy Down)   Colin Sly ( Southern Water) Colin Campbell (Pirelli) Kevin Muldowney ( Bishops Waltham)   Kathy Ridgard Ro Bennett & Graham Pointer (Hursley) Graham Pointer (Hursley) Steve King & Kathy Ridgard    
1987 Hursley A St Cross C YMCA   Hursley A
beat
Worthy Down
Worthy Down   King Georges B       Chris Prince (YMCA)       Eddy Milsom (St Cross) Chris Prince (YMCA)   Jeff Mitchell Doug Balchin Clive Collins (St Cross) Chris Prince (YMCA)   John Roberts & Jeff Mitchell (Hursley) Tony Duffield (Worthy Down) Steve King & Kathy Ridgard    
1986 Hursley A Worthy Down A Hursley F     St Cross A ?   Littleton B       Jeff Giles (Worthy Down)       Eddy Milsom (St Cross) Steve King (Worthy Down)       Trevor Collins (St Cross) Mike Prince (YMCA)   Dorrie Barnes (Worthy Down) Gary Longland & Jeff Mitchell (Hursley) Andy Ely (IBM) Dorrie Barnes (Worthy Down) & Eddy Milsom (St Cross)    
1985 IBM A King Georges A Worthy Down A     IBM A     King Alfreds Boys Club       Trevor Collins (St Cross)       Ro Bennett (Hursley) Kathy Ridgard (South Wonston)       S Hatch Steve King (Worthy Down)   Kathy Ridgard (South Wonston) Jeff Mitchell & Ro Bennett (Hursley) Andy Ely (IBM) Kathy Ridgard & Jeff Giles (South Wonston)    
1984 IBM A Hursley C Swanmore B St Cross D IBM A Castle A
beat
Winnall A
    South Wonston       Howard Pillips (Hursley)       Eddy Milsom (St Cross) Robert Thompson (Hursley)   T Smith (Swanmore) Martin Healey Doug Balchin (St Cross) Tim Dawson (King Alfred College) Trevor Collins (St Cross) Kathy Ridgard (South Wonston) Andy Ely & Andy Whitcher (IBM) Andy Ely (IBM) Bob Collins & Jacky Smith    
1983 Hursley A St Cross B Castaways IBM D Hursley A Winnall A
beat
Wessex RHA A
    King Alfred Boys Club       John Vinnell (St Cross)       Tony Nixon (Winnall) Don Child (IBM)   Pete Smith (Castaways) Martin Woolf Dave Hall (Winnali) M Richardson (Pirelli) Jon Healey (IBM)
beat
Adrian Poole (Wessex RHA)
Jacky Smith (Pirelli) Gary Longland & Jeff Mitchell (Hursley) John Roberts (Hursley) Bob Collins & Jacky Smith    
1982 Hursley A Old Alresford A Hursley D Castaways   Hursley B
beat
Hursley A
Castaways   Castaways       Simon Jackson (Fleming Park)       George Philpott (Winnall) P Farmer (Swanmore)   Colin Beer (Castaways) Chris Butcher P Farmer (Swanmore) G. Stevens (Old Alresford) Martin Healey (IBM)
beat
David Guy (Littleton SC)
Christine Davies (Hursley) John Roberts & Jeff Mitchell (Hursley) John Roberts (Hursley) Harry Spraggs & Christine Davies    
1981 Hursley A Winnall D Fleming Park B Old Alresford B   Hursley A
beat
Hursley B
    Winnall C       Simon Jackson (Fleming Park)       Tony Nixon (St Cross) Adam Barnes (Fleming Park)   John Roberts (Winnall) Doug Balchin Simon Jackson (Fleming Park)     Kathy Conlon (Castle) George Philpott & Harry Spraggs Gary Longland (Hursley) Harry Spraggs & Christine Davies    
1980 Hursley A Fleming Park A Firefly Boys Club Fleming Park B   Winnall A
beat
Hursley A
    IBM       Graham Pointer (Winnall)       George Philpott (Winnall) Kevin Sage (Swanmore)   Neil Adams (Firefly Boys Club) Frank Salter John Vinnell (St Cross)     B Nicholson Chris Wilshere & John Summerbell John Summerbell (Winnall) Ken Giles & Jacky Smith    
1979 Winnall A Swanmore A Castle C Camill B Firefly Imps Winnall A
beat
Hursley A
            John Summerbell (Winnall)       George Philpott (Winnall) E Holland (Fleming Park).   R Barnes (Fleming Park) John Summerbell (Winnall) R Barnes (Fleming Park)     Christine Davies (Hursley) George Philpott & Harry Spraggs Chris Wilshere (Winnall) P Brown & Christine Davies    
1978 Hursley A Hursley C Camill A Firefly Boys Club   Hursley A
beat
St Cross A
            John Summerbell (Winnall)       George Philpott (Winnall) Harry Spraggs (Winnall)   Ken Palmer (Hursley) John Williams T Bilton (Firefly)     Anne Longland (Hursley) P Brown & Gary Longland Chris Wilshere (Winnall) Ken Giles & Jacky Smith    
1977 St Cross A Contact A Hursley A     Hursley A             John Summerbell (Winnall)       George Philpott (Winnall) J Williams       J Wright     J Whitcher George Philpott & Harry Spraggs Gary Longland Miss J Whitcher & J Lewis    
1976 St Cross A Winnall D Swanmore A     Hursley A             Ms J Whitcher       Doug Balchin (St Cross) J Malcolm       A Green     J Whitcher George Philpott & Harry Spraggs George Philpott Miss J Whitcher & Nigel Lodder    
1975 St Cross A Civil Service B King Alfreds Boys Club B     Hursley A             M Chalcroft       Denny Macklin P Summerbell       B Mitchell       J Lewis & Bob Doe J Lewis      
1974 Hursley A Hursley B Castle A     Hursley A             N Scott       Doug Balchin (St Cross)                 J Lewis & Bob Doe J Lewis      
1973 Hursley A Firefly A Pirelli General     Hursley A                     Doug Balchin (St Cross) C Lyne               Ken Giles & J Ewles J Ewles      
1972 Winchester Nomads Hursley Park A Winchester Nomads B     Winchester Nomads                       P Carney               Ken Giles & Nigel Maguire Ken Giles      
1971 Firefly Boys Hyde Abbey B Firefly Boys     Hyde Abbey                       Nigel Maguire       K Pike       Chris Shetler & Ken Giles Chris Shetler      
1970 Firefly Boys IBM A Civil Service A     IBM A                       J Lewis             P Edwards J Lewis & Bob Doe R Hopkins Mrs P Edwards & R Marsh    
1969 St Cross A Winnall A RAPC Worthy Down     St Cross A                       Geoff Morris             P Edwards Chris Shetler & P Brown Chris Shetler Mrs P Edwards & P Gibbins    
1968 Eastleigh Boys Alresford A Snows A     St Cross A                       M Davies             E Collins G Kirrage & D Walker P Brown Mrs Collins & P Brown    
1967 St Cross A Hensting A Hensting B     St Cross A                       Mick Muspratt             P Gaisford Bob Collins & C Emery Bob Collins Mrs S Freeman & R Collins    
1966 St Cross A Compton B North Hill C     St Cross A                       Terry Penniall             E Collins Terry Penniall & R Grace Terry Penniall Mrs S Freeman & Doug Balchin    
1965 Pitt Trailers North Hill B North Hill C     Pitt Trailers                                     H Nash G Kirrage & D Walker P Brown Mrs S Freeman & R Collins    
1964 Pitt Trailers Eastleigh Boys Owslebury A     Pitt Trailers                       P Brown             D Herridge Bob Collins & Doug Balchin Bob Collins Mrs H Nash & A Craymer    
1963 Weeke A North Hill B Eastleigh Boys     North Hill A                       N Eades             D Herridge N Eades & P Brown P Smith Mrs D Herridge & P Smith    
1962 Winchester LTC A Winchester LTC B Little S C B     Winchester LTC                       W Devine             J Bole W Devine & Graham Ballard P Brown Mrs S Freeman & W Devine    
1961 King Alfreds College Eastleigh Boys Winchester LTC B     North Hill A                       W Devine             P Bole Graham Bridger & A Cramer W Devine Miss J Bole & R Knight    
1960 North Hill A Red Triangle A Winchester Fire Service     North Hill A                       P Harfield             P Bole R Pierce & C Hoare R Pierce Miss P Bole & R L Collins    
1959 North Hill A Littleton S C Eastleigh Boys     North Hill A                       C Edwards             P Bole R L Collins & W Devine W Devine Mrs J Devine & W Devine    
1958 North Hill A Red Triangle Chandlers Ford Cent B     North Hill A                       P Barnes             P Bole R L Collins & W Devine R L Collins Miss P Bole & Bob Collins   Winchester LTC
1957 Hiltingbury A Alresford B Ariel     Hiltingbury                       D Plunton             V Mionnet M Sobieraj & T Palys M Sobieraj Miss M Mionett & C Hoare   Sports Centre
1956 Hiltingbury B North Hill B United Banks     Hiltingbury B                       D Read             R Hounslow John Waterhouse & D Cartridge M Jarecki Miss M Mionett & C Hoare   North Hill A
1955 Hiltingbury A King Alfreds College A Alresford C     Hiltingbury B                       T Palys             A Jablonska C Hoare & Norman Way Norman Way Mrs A Jablonska & M Jarecki North Hill A  
1954 Hiltingbury A Alresford B Firefly Boys Club C     Hiltingbury A                       T Palys             A Jablonska C Hoare & Norman Way M Jarecki Mrs M Ward & C Hoare St Cross  
1953 Alresford A North Hill B Hiltingbury B     St Cross A                                     A Jablonska C Hoare & Norman Way M Jarecki Miss J Richardson & T Palys Hiltingbury  
1952 Hiltingbury A Twyford A Red Triangle C     St Cross A                                     K Evans K Dawkins & R Davis J Stobbs Miss K Evans & M Jarecki Hiltingbury  
1951 Hiltingbury King Alfreds College C Firefly Boys     Hiltingbury                                     H Tarrant C Hoare & N Williams M Jarecki Miss H Tarrant & J Stobbs North Hill A  
1950 Hiltingbury King Alfreds College C Chandlers Ford Cent     Hiltingbury                                     F Davis M Jarecki & H Stala H Stala Miss H Tarrant & J Stobbs    
1949 Hiltingbury Hursley Park B St Cross C     Hiltingbury                                     F Davis M Jarecki & H Stala M Jarecki Miss H Tarrant & J Stobbs    
1948 St Cross A King Alfreds College B       St Cross A                                     F Davis C Hoare & Eric Lane C Hoare      
1947 St Cross A St Cross C       St Cross A                                       W Spencer & E Pyle W Spencer      
1939 St Cross                                                 D Hill & C Mason D Hill      
1938 St Cross                                                 D Hill & C Mason A Hudd      
1937 St Cross                                                 W Mattingley & H Ward G Gibbs      
1936 St Cross                                                 H Brooks & H Ward W Dale